Dacel Mühendislik

Ana Sayfa > Dacel Blog

Blog > Genel Makaleler

28Mar

Endüstriyel İlerleme İçin Temel Bilgiler-4/5

Genel Makaleler | 0 yorum | 28 Mart 2013 - 16:10:10 | Yazdırın | 

Yazıyı Paylaşın |

etiketler  Endüstriyel Ethernet - Belden - Hirschmann -

2012 yılında, zayıf güvenlik uygulamaları üretim sanayisine yaklaşık 6 milyon Amerikan Dolarına-genel toplamda yıllık 20 milyar Amerikan Doları olmak üzere- mal oldu. Bu meblağ, gelir kayıplarını, markaların gördüğü zararları, uygunluk cezalarını ve kayıp üretimden kaynaklanan zararları içermektedir. Sayısal olarak analiz edilmesi zor olan unsurlara – kaybedilen mülkiyet hakları veya kişisel yaralanmalar- karşılık gelen bedeller de hesaba katıldığında; alınması gereken mesaj ortada; güvenliğin göz ardı edilmesinden kaynaklanan riskleri telafi edemezsiniz.

 

Yenilikçi teknolojiler bir yandan verimliliği olumlu etkilerken; diğer yandan da, sanal sabotaj tehditlerinin fabrika sahasına kadar girmesine yol açtı. Kötü amaçlı yazılımların yarattığı gittikçe artan karmaşıklık, özellikle;  enerji, su ve ulaşım sistemleri gibi ulus devletlerde sanal saldırıların hedefi konumunda olan yerlerde donanım koruması gerektirmektedir.

 

Aynı zamanda, teknik bilgisi az olan veya hiç olmayan saldırganlar da; hırsızlık, zarar verme veya işyerinde şiddet gibi eylemlere başvurmak suretiyle; fiziksel güvenliği tehdit etmektedir.

Bilginizi, faaliyetlerinizi ve çalışanlarınızı korumak için; çok yönlü - fiziksel, sanal ve iletişim ağı tehditlerinin hepsine birden hitap eden bir iletişim ağı güvenlik sistemine- ihtiyacınız var.

Yerinde uygulanan baştan sona her süreci kapsayan sağlam bir çözümle içiniz rahat etsin. Binanızda kimlerin bulunduğunu ve yanlış giden bir şey olduğunda, anında kimi arayabileceğinizi bilin.

Kritik bilgilere doğru kişiler dışında kimse tarafından ulaşılamamasını sağlamak için; kişilerin bilgisayarlarına kendileri fiziksel olarak tesiste olmasalar dahi; uzaktan erişim imkânı verecek güvenlik sistemleri kurun.

Yangın, deprem ve diğer doğal afetler gibi zor koşulların oluştuğu ortamlara ve fiziksel tehditlere karşı dayanıklı ağ iletişim bileşenleri ile çalışma süresini azami seviyeye çıkarın.

Riskleri azaltırken; attığınız her adımda arkanızda duracak bir ağ iletişim sunucusuna ihtiyacınız var. Biz Belden olarak size yardıma hazırız. Şirket olarak; sorunları hem IT hem de operasyon açısından anlıyor ve sizi korumak için gerekli kapsamlı çözümlerin herhangi bir problem ortaya çıkmadan uygulamaya alınmasını sağlıyoruz. Yenilikçiliğin, verimliliğin, çevikliğin ve riskin bir bütün olarak birbirleri ile nasıl iç içe olduğunu öğrenmek için bizi takip etmeye devam edin.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorumunuzu Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için

Kategoriler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Popüler Etiketler

Arşiv