Dacel Mühendislik

Ana Sayfa > Dacel Blog

Blog > Ayın Projesi

26Kas

Denizli Çimentonun 1976 yılında temeli atılmış ve 1987 yılında işletmeye alınmıştır. 1992 yılının sonunda özelleştirme projesi kapsamında Modern Çimento tarafından satın alınmış olup, Eren Holding bünyesine katılmış, 2007 yılı birinci çeyreğinde İrlanda kökenli CRH firması tarafından % 50’si satın alınarak ortak olunmuştur. 1.81 m/t klinker ve 2,50 m/t çimento üretim kapasitesiyle bölgenin ve ülkemizin büyük çimento fabrikalarından birisidir.

 

 

Fabrikanın üretim prosesinde mevcut olan Allen-Bradley AUI 10Mbps hızındaki otomasyon sistemi ile Schneider Elektrik tarafından yeni kurulan otomasyon sisteminin endüstriyel network yapısı birleştirilerek merkezi hale getirilerek, İşletme parametrelerinin daha sağlıklı takip ve kontrol edilebilme olanağı sağlanmıştır. Tüm sistem 100Mbps hızında bakır ve fiber optik kablolar ile redundant olarak desteklenmiştir. Network sisteminde oluşabilecek arıza veya hat kopmalarına karşı sistem Industrial HiVision adlı Network Diyagnostik yazılımı ile sürekli kontrol altında tutulmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

  

Proje Parametreleri
13 x Modüler Switch Sistemi, Endüstriyel Network Diyagnostik Yazılımı

Çözüm
Fabrikanın tüm üretim prosesine ait otomasyon sisteminin network altyapısı endüstriyel ve modüler teknoloji ile modernize edilerek tüm işletme parametrelerinin daha sağlıklı takip ve kontrol edilebilme olanağı sağlanmıştır.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

Yazıya Yorumunuzu Ekleyin

* Takma ad kullanabilirsiniz

* Yorumunuzda görülmeyecektir

 Evet   Hayır* Her defasında yeniden girmemeniz için

Kategoriler

Yeni Yorumlar

Çok Okunanlar

Popüler Etiketler

Arşiv